Implanty Warszawa Żoliborz

Implanty stomatologiczne stosuje się w celu uzupełnienia braków w naturalnym uzębieniu. Doskonale zastępują pierwotne zęby, zapewniają komfort użytkowania, są wytrzymałe i swoim kolorem przypominają naturalne szkliwo. Dzięki temu nie wyróżniają się na tle pozostałych zębów. Przed wykonaniem zabiegu, warto sprawdzić, czy implanty zakłada kompetentny i dokładny lekarz, posiadający odpowiednie kwalifikacje. Stomatolodzy pracujący w gabinecie doktora Mulawy to doświadczeni specjaliści, którzy świadczą pełną gamę usług w zakresie takim jak implanty Warszawa Żoliborz jest miejscem, gdzie realizujemy:
– wszczepienie implantu,
– odsłonięcie implantu,
– zastosowanie korony tymczasowej na implancie,
– wstawienie korony licowanej porcelaną na metalu,
– zastosowanie korony pełnoceramicznej.

Wybierając idealne miejsce na implanty Warszawa Żoliborz, gabinet doktora Mulawy będzie odpowiednim punktem, do którego warto się udać.

Implanty stomatologiczne – rodzaje, wszczepienie i przeciwwskazania

Stomatolog dobiera implant w zależności od rodzaju ubytku oraz indywidualnych warunków każdego pacjenta. Najpopularniejsze są implanty z tytanu – wyjątkowo długotrwałego metalu, dobrze integrującego się z tkanką kostną. Jego wadą jest jednak srebrnoszary kolor, który może być widoczny, jeśli z czasem dojdzie do obniżenia linii dziąseł.

Alternatywą dla implantów tytanowych są cyrkonowe, zwane także ceramicznymi. Materiał, z którego zbudowany jest implant swoimi właściwościami i kolorem bardziej przypomina tkankę zębów naturalnych, ale jest nieco bardziej wytrzymały. Drugą cechą, według której można podzielić implanty jest głębokość ich umiejscowienia. Wypełnienia śródkostne mocowane są w kościach szczęki i żuchwy. Z kolei implanty podokostnowe zakładane są znacznie płycej, bezpośrednio pod dziąsłem, a dotykają wyłącznie zewnętrznej części kości.

Zabieg wstawiania implantów składa się z trzech etapów. Pierwsza faza polega na wywierceniu w kości otworu i wszczepieniu implantu. Zazwyczaj wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, ale w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów konieczna jest pełna narkoza. Kolejno następuje okres gojenia się rany. Drugi etap to wkręcenie śruby gojącej, a trzeci – założenie sztucznego zęba. W dogodnych warunkach możliwe jest wstawienie pacjentowi implantów i korony tego samego dnia, ale z reguły cały proces trwa nieco dłużej, nawet kilka miesięcy. Po zakończonym zabiegu lekarz uzgadnia z pacjentem kalendarz wizyt kontrolnych, a także informuje o postępowaniu higieniczno-pielęgnacyjnym obszaru pooperacyjnego.

Przeciwwskazania do wszczepienia implantu to m.in.: ciąża, AIDS, uzależnienie od alkoholu, tytoniu i narkotyków, cukrzyca, parodontoza, nieukończony proces rozrostu kości, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, brak miejsca pomiędzy zębami sąsiadującymi oraz pomiędzy zębami dolnymi i górnymi, bruksizm, choroby krwi. O tym, czy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu decyduje chirurg stomatolog warszawa, najczęściej na podstawie diagnostyki RTG i TK.

Jeśli potrzebna jest Państwu sprawdzona placówka wstawiająca implanty Warszawa Żoliborz będzie doskonałym miejscem, gdzie można uzyskać profesjonalną pomoc i poradę.