Ortodonta Żoliborz

Leczenie ortodontyczne w Stomatologia Bartosz Mulawa jest planowane indywidualnie dla każdego pacjenta. Wykorzystujemy najnowszą wiedzę i techniki, aby zapewnić pacjentowi nie tylko piękny uśmiech, ale również prawidłową okluzję i funkcję żucia. Zwracamy uwagę zarówno na ustawienie zębów, ich starcie, stan mięśni i stawów skroniowo–żuchwowych. Dokładny wywiad i szczegółowe badanie kliniczne są podstawą  planowania leczenia. W naszym gabinecie leczymy zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Wykorzystujemy do tego celu zarówno aparaty wyjmowane jak i stałe. Dla osób, którym zależy na dyskretnym leczeniu ortodontycznym, polecamy zamki kosmetyczne lub leczenie nakładkami Invisalign.

Terapia ortodontyczna to nie tylko dążenie do prawidłowo ustawionych zębów. To również dążenie do ogólnego zdrowia jamy ustnej i całego organizmu. Nie leczona wada zgryzu, może powodować bóle głowy, bóle stawów skroniowo–żuchwowych, starcie zębów i nawet ich utratę w bardzo zaawansowanych przypadkach. Często leczenie ortodontyczne jest niezbędne jako wstęp do leczenia protetycznego. U dzieci natomiast nieleczona wada zgryzu może powodować czynnościowe boczne przesunięcie żuchwy, asymetrię twarzy, dysfunkcję przełykania, problemy oddechowe i problemy z prawidłowym żuciem, a co za tym idzie trawieniem pokarmów.

Skuteczny ortodonta w dobrej lokalizacji

Wady zgryzu uwidaczniają się już w dzieciństwie i wtedy można rozpocząć ich korekcję. Zazwyczaj nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by leczyć je również u dorosłych. W naszym gabinecie ortodontycznym dbamy o prawidłowy przebieg terapii u osób w każdym wieku, zapewniając w pełni komfortową atmosferę. W trakcie leczenia pacjent powinien regularnie odwiedzać gabinet ortodontyczny, dlatego tak ważne jest znalezienie dogodnej lokalizacji. Jeśli interesuje Państwa położony w pobliżu centrum ortodonta Żoliborz może okazać się trafionym rozwiązaniem. To tam mieści się nasz gabinet stomatologiczny Warszawa, gdzie w przejrzysty sposób przedstawimy plan leczenia oraz przewidywany czas terapii, uwzględniając potrzeby i stan uzębienia pacjenta.

Podczas pierwszej wizyty informujemy pacjenta o dostępnych metodach, przeprowadzamy dokładny wywiad oraz kontrolę stanu uzębienia. Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości, ponieważ dla naszego zespołu ortodontów największe znaczenie ma komfort fizyczny i psychiczny pacjenta. Przed założeniem aparatu konieczne jest pobranie wycisków, na podstawie których lekarz dobiera idealnie dopasowane łuki. Nawet perfekcyjnie założony aparat może niekiedy sprawiać problemy wymagające pilnej wizyty. To kolejny powód, żeby wybrać dobrze zlokalizowany gabinet. W kwestii takiej jak dobrze skomunikowany ortodonta Żoliborz jest idealnym punktem na mapie Warszawy. Nasz gabinet znajduje się w bardzo dobrze zlokalizowanym miejscu w pobliżu metra, dzięki czemu możliwe jest szybkie dotarcie nawet w przypadku nagłej potrzeby konsultacji.

Aparat jest najmniej inwazyjnym sposobem, aby uzyskać olśniewający uśmiech. Proste zęby są łatwiejsze w czyszczeniu, a co za tym idzie – mniej podatne na próchnicę i przebarwienia. Na każdym etapie noszenia wymaga specjalnej ochrony, dlatego każdy pacjent otrzymuje niezbędne wskazówki dotyczące sposobu pielęgnacji. Zachęcamy do kontaktu i umówienia się na konsultację z ortodontą. Wszystkim odwiedzającym nasz gabinet gwarantujemy w pełni bezpieczne i skuteczne leczenie.