ENDODONCJA – LECZENIE KANAŁOWE

Leczenie kanałowe jest przeprowadzane w momencie kiedy dochodzi do zapalenia lub martwicy miazgi zębowej. Innym wskazaniem do leczenia kanałowego jest stan kiedy kanały są pominięte lub niedopełnione po wcześniejszym leczeniu. Wtedy przeprowadzane są tak zwane rewizje leczenia endodontycznego. Pominięte lub niedopełnione kanały są bardzo często powodem przewlekłego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. To zapalenie jeśli się nie zaostrza bardzo często nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych i wykrywane jest na podstawie zdjęcia rentgenowskiego.

Kanały są płukane 5,25% podchlorynem sodu aktywowanym ultradźwiękami, kwasem cytrynowym, alkoholem izopropylowym, EDTA, wodą destylowaną i chlorheksydyną. W trakcie płukania używamy także lasera diodowego wprowadzanego do kanałów, który powoduje jeszcze większą neutralizację bakterii w obrębie kanałów. Po dokładnym opracowaniu, wypłukaniu, wysuszeniu kanały są wypełniane termoplastyczną gutaperką – metoda ta obecnie jest najlepsza na świecie. Po leczeniu kanałowym zalecamy pacjentom zażywania leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych z grupy NLPZ ponieważ czasami mogą wystąpić dolegliwości bólowe związane z przeprowadzonym leczeniem kanałowym.

W naszym gabinecie kładziemy duży nacisk na to aby leczenie kanałowe było przeprowadzane jak najdokładniej. Do tego typu zabiegów używamy powiększenia w postaci lup albo mikroskopu. Leczenie kanałowe jest przeprowadzane zawsze w koferdamie z użyciem narzędzi niklowo – tytanowych ręcznych i maszynowych, endometru, radiowizjografii. Do tych zabiegów mamy odpowiednio wykwalifikowaną kadrę i lekarzy, którzy od lat specjalizują się w mikroskopowym leczeniu kanałowym.

 

 

leczenie kanałowe warszawa żoliborz, endodoncja warszawa żoliborzleczenie kanałowe pod mikroskopem