STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Zajmuje się odtwarzaniem tkanek zębów utraconych z powodu próchnicy, zaburzonego rozwoju szkliwa lub w wyniku urazów.

Wypełnienia „plomby” są wykonywane z najnowszych materiałów takich jak nano kompozyty i glassjonomery. Zabiegi przeprowadzamy zawsze w koferdamie zapewniając pełną izolację zęba lub zębów, które są leczone. Koferdam jednocześnie chroni całą jamę ustną pacjenta wraz z wargami i powoduje, że woda która jest potrzebna do chłodzenia zęba nie wlewa się do jamy ustnej. Koferdam także pozwala znakomicie zaizolować ząb przed dostępem wilgoci. Dzięki temu wypełnienia i odbudowy, które tworzymy są zawsze trwalsze. Dodatkowo zawsze stosujemy powiększenia w postaci lup albo mikroskopu. W trakcie odbudowywania zębów zawsze odbudowujemy ząb tak jak wygląda fizjologicznie. Stomatologia zachowawcza obejmuje także zabiegi przygotowania zębów po leczeniu endodontycznym (kanałowym) do leczenia protetycznego także osadzenie wkładów koronowo- korzeniowych z włókna szklanego. Planując wykonanie korony bardzo często stosujemy połączenie części koronowej i korzeniowej zęba za pomocą wkładów z włókna szklanego. Natomiast rzadko stosujemy wkłady koronowo- korzeniowe metalowe lane indywidualnie lub składane. Wynika to z tego, że ich moduł giętkości tak zwany Moduł Young’a jest całkowicie inny od modułu giętkości zębiny. Wkłady z włókna szklanego mają moduł znacznie zbliżony do zębiny.

Do stomatologii zachowawczej należy wliczyć także zabiegi higienizacji do których zaliczamy: skaling, piaskowanie, polerowanie za pomocą gumek, szczoteczki, pasty  oraz fluoryzację.  Tego typu zabiegi przeprowadza w naszym gabinecie odpowiednio wykwalifikowana higienistka. W dniu zabiegu higienizacji przeprowadzany jest dokładny instruktaż higieny jamy ustnej z doborem indywidualnej metody higienizacji domowej przez pacjenta.

Lecząc się w naszym gabinecie zachowawczo mają Państwo gwarancję użycia topowych materiałów, systemów łączących oraz wysokiej jakości przeprowadzonych zabiegów.